Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Dušan Hodoň na ME v Poľsku ukončil svoju bohatú rozhodcovskú kariéru

4. september 2017

V dňoch 24.8.-3.9.2017 sa v Poľsku uskutočnili Majstrovstvá Európy mužov. Z slovenských rozhodcov pôsobil na turnaji Dušan Hodoň, pre ktorého to bola v tomto roku z dôvodu dosiahnutia vekového limitu pre medzinárodných rozhodcov posledná delegácia a rozlúčil sa tak zo svojou bohatou rozhodcovskou kariérou. Počas celého turnaja pôsobil v Krakove, kde sa v prvý septembrový víkend hralo aj finále. Dušan v závere turnaja rozhodoval v semifinálovom stretnutí RUS vs BEL ako druhý rozhodca a v súboji o bronz medzi BEL a SRB ako rozhodca challenge. Tým dal definitívnu bodku za svojou aktívnou rozhodcovskou činnosťou. Dušan, sme na Teba všetci hrdí a ďakujeme!!!

Nižšie nájdete pravidelné správy od neho - ďakujeme za priblíženie atmosféry šampionátu aj z pohľadu rozhodcu.

4.9.2017 - Záver

Dobrý deň zo zamračenej Žiliny.

Po dlhom poslednom dni, záverečnom vyhodnotení, upršanej ceste domov a krátkom spánku už dnes zarezávam v "bežnom pracovnom dni".

Ako sa hovorí, že po škaredom dni sa vyčasí, tak aj v Krakove po dni voľna prišli semifinálové zápasy. Dostal som dôveru spolu s Nondasom /GRE/ rozhodovať semifinále BEL - RUS ako dvojka. Z toho zápasu mám naozaj dobrý pocit a aj reakcie a vyjadrenia kompetentných boli že to bolo excelentné. Obaja... Takže akási malá satisfakcia.

Na záver som ešte robil challenge na zápase o tretie miesto BEL - SRB a vraj tiež bez chýb.

Výsledky z turnaja už určite poznáte.

Atmosféra bola počas celého turnaja super, výborní fanúšikovia, organizácie tiež na veľmi vysokej úrovni, kolegovia skoro všetci super. Pozdravujú všetkých rozhodcov na Slovensku.

Moje celkové zhrnutie, mám z toho na koniec veľmi dobrý pocit. Spoznal som veľa dobrých ľudí, kolegov rozhodcov, nových priateľov a navštívil miesta, kde by som sa asi normálne nedostal. Nie len vo svete, ale aj na Slovensku. Asi som slovenským rozhodcom hanbu vo svete neurobil a možno pripravil cestu pre niekoho ďalšieho. Oplatí sa na sebe pracovať, úspech sa dostaví.

Či ta moja cesta bola úspešná, to nech už posúdia iní. Za tie roky som už z toho trochu "unavený", potrebujem si od volejbalu oddýchnuť... Jedna etapa môjho života sa skončila, život ide ďalej.

Všetkým držím palce a úprimne prajem veľa úspechov v rozhodcovskom a aj osobnom živote.

P.S. Ak má niekto záujem o nejaké rozhodcovské veci, môžme urobiť "dražbu".

 

Dušan Hodoň

2.9.2017

Dobre ráno zo zamračeného Krakova.

Vo štvrtok som zažil asi najčiernejší deň v mojej rozhodcovskej kariére... Po sedení ako rezerva na prvom zápase a krátke príprave sme začali s Lucianom /RUM/ pískať druhý zápas.

Prvá lopta, aut, dvojka s úsmevom a čiaroví tiež nič, challenge teč na bloku a proti nám... Druhá lopta, to isté. A on sa len usmieval. Poznám ho dlhšie, pískali sme spolu, ale toto som od neho nečakal. Asi preto, že išiel po zápase domov, neviem. Znervóznel som a už som sa do zápasu nedostal... Nejaké zaváhania, on zas čosi nezapískal /sieť/, alebo zapískal čo nebolo a išlo to ďalej. Srbi vyhrali 3-0, ale nemal som z toho dobrý pocit. A do teraz nemám...

Včera voľný deň, prišli ďalší kolegovia a večer spoločná slávnostná večera v soľnej bani vo Wieliczke. Super zážitok. Dnes sme dostali /v obálke pod dverami na izbe/ delgácie na semifinálový deň.

Prvý zápas SRB - GER  altalippi - Adler, rezerva Zenovich, challenge Jativa /Zuzana/

Druhý zápas RUS - BEL Gerothodoros - ja, rezerva Maroszek, challenge Gradinsky.

Dúfam, že dnes to dopadne dobre... Pekný deň.

 

Dušan Hodoň

31.8.2017

Dobré ráno opäť z Krakova.

V utorok bol voľný deň. Boli sme pozrieť múzeum židovského geta a druhej svetovej vojny. Poviem vám, bolo to dosť decimujúce, čo všetko tí fašisti napáchali... Ale je tam aj kus dobrosrdečnosti, nakoľko podľa toho, čo sa tam dialo, sa natáčal aj film Schindlerov zoznam.

Včera sa začali zápasy play off a určite výsledky aj viacerých z vás prekvapili /FRA - CZE, POL - SLO/. Na druhom spomínanom som bol challenge a trochu sme sa narobili. Nebolo to jednoduché, ale myslím, že chybu sme neurobili. Slovinci s nadšením a väčšou túžbou po víťazstve zaslúžene vyhrali a postúpili. Bojím sa len, aby sa to neodzrkadlilo na návštevnosti zvyšných zápasov.

Dnes som na prvom zápase RUS - SLO rezerva a na druhom SRB - BUL jednotka. Tak prosím, držte palce. Ide už o veľa...

Pekný slnečný deň.

 

Dušan

29.8.2017

Ahojte v Martine /aj inde/.

Práve začínate seminár, tak tentokrát držím palce ja vám...

Včera sme to s Corom zvládli dobre, trochu bol nervózny tretí set, ale v pohode. Rozlúčka po zápase bola dojímavá, hlavne keď to čaká aj mňa...

Dnes opäť voľno a čakáme na kolegov z ostatných skupín.

Pekný deň.

 

Dušan Hodoň

28.8.2017

Pekné pondelkové ráno z Krakova.

Po "volnejšom víkende" začína pracovný týždeň.

V sobotu som robil challenge, prvý krát v kariére, a nebolo to vôbec také ľahké, ako som si myslel. Ale podarilo sa mi to zvládnuť bez problémov a vraj dobre...

Včera sme mali voľný deň. Boli sme si pozrieť Wawel aj z vnútra /malý poľský Vatikán/ a trochu sa poprechádzali po historickom centre.

Dnes už opäť "zarezávame". V prvom zápase sa lúči s kariérou Cor Van Gompel /o rok skôr/ a ja som dostal dôveru robiť mu dvojku /asi ako prípravu na moju rozlúčku o pár dní neskôr.../. Bude to zápas o druhú priečku SLO-BUL, tak prosím, držte palce.

Peťo, to vieš, že sa snažím zúžitkovať všetko, čo sa za tých "pár" rokov nalepilo a čo sme spolu nazbierali...

Danica, Nondas Ťa, aj ostatných, tiež pozdravuje a ďakuje za pozdrav.

Prajem pekný skrátený týždeň.

 

Dušan Hodoň

25.8.2017

Ahojte.

Máme za sebou prvý hrací deň.

Podľa nových regulí sme museli byť v hale už dve hodiny pred zápasom, čo je dosť dlhá doba, ale bolo treba ešte všeličo skontrolovať pred prvým zápasom...

Organizácia funguje, Poliaci sa volejbalu venujú na vysokej úrovni. Trochu nervozity som pociťoval aj ja, ale po prvom fúknuti do píšťalky to opadlo a spolupráca s Nondasom klapala na 100 %.

Hráči sa venovali zápasu, nie nám a mali sme len dva challenge s výsledkom 1:1... Akurát sa čudovali, že som ukončil prvý set dvojákom, ale keď bol, tak čo som mal robiť???

Po zápase Zorica /delegátka/ dohromady nič nepovedala, vraj nemala čo... Mám z toho zápasu dobrý pocit.

Julo, dík za podporu.

Dnes je voľno, ideme na výlet niekde na hory.

Pekný deň na Slovensko, dnes budeme držať palce našim chalanom.

 

Dušan Hodoň

24.8.2017

Dobre ráno z Krakova.

Po zdlhavých peripetiach ohľadom dopravy na ME som nakoniec dostal súhlas ísť autom a tak som tu.

Tým sa však problémy nekončia. Od organizátorov som dostal oficialnu informáciu o mene hotela, kde budeme ubytovaní. Dorazil som ešte v časovom predstihu, ale hneď mi bolo divné, že tam ešte nikto z mojich kolegov a šéfov nie je... Ubytoval som sa, vybalil a čakal. Po dvoch hodinách zvoní telefon. Z recepcie mi oznámili, že je zmena hotela a sme v inom... Takže zabaliť, naložiť do auta a hura do druhého hotela.

Tu už boli všetci /ja posledný.../. O 19.00 bol prvý oficiálny meeting so Zoricou Bjelic, našou šéfkou na tomto turnaji. Prebrali sme rôzne veci, hlavne ohľadom challeng-u a e-scoresheetu. A potom nám oznámila, že na druhý deň ráno o 10.00 bude druhý meeting a budeme písať testy... Všetkých nás prekvapila...

Ráno sme testy napísali, asi všetci... Výsledky zatiaľ nemáme, ale keby bolo zle, tak už sa niečo deje.

Potom kontrola haly, kde ešte nebolo všetko pripravené a večer o 19.00 medical control...

Tu sme tiež, vraj, všetci prešli, takže sa môže zašat oficiálne turnaj.

Dostal som dôveru rozhodovať prvý zápas o 17.30 RUS-BUL ako jednotka s Gerothodorosom /GRE/, tak vás prosím, držte palce.

Pekný deň všetkým.

 

Dušan Hodoň

Fotogaléria

OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_01.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_02.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_03.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_04.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_05.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_06.JPG OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_07.JPG OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_08.JPG OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_09.JPG OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_10.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_11.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_12.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_13.JPG OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_14.JPG OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_001.jpg OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_002.jpg OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_003.jpg OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_004.jpg OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_005.jpg OBRÁZOK: ME_Krakov_Hodon_2017_006.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_POL_2017_21.jpg

Komentáre

Július Ďalog pred 1 rokom

Július Ďalog

Držím palce Dušan

Odpovedať

Ing Dusan Timko pred 1 rokom

 Ing Dusan Timko

Ocovy sa mu paci volejbal Aj synovy ideme Do Polska Dva tyzdne Prosim listky Na vsetky zapasi az do finale tam budeme

Odpovedať

Peter Bajči pred 1 rokom

Peter Bajči

Duško, uži si svoj posledný veľký turnaj a zužitkuj všetko, čo si do seba za tie desiatky rokov nasal… Držím palce. Peter

Odpovedať

Danica pred 1 rokom

 Danica

ahoj Dusko, uzivaj si turnaj, drzim palce, vela dobrych zapasov a este lepsich pocitov po nich, pozdravujem aj Nondasa a kolegov :) vsetko dobre… Danica

Odpovedať

Štefan Hank pred 1 rokom

 Štefan Hank

Poznám ten pocit, ktorý má rozhodca, keď je na poslednom veľkom podujatí. Ja som to zažil tiež v Poľsku a tiež na ME. Verím, že dostaneš dôveru viesť niektorý zápas v posledný deň šampionátu, pred plnou halou fantastických divákov. Tú atmosféru želám zažiť kazdému, aspoň raz v živote. Tak si to užívaj, aby si mal na čo spomínať a verím, že si na Tvoje meno po zápase nespomenie nikto. Ako nám to pred mnohými rokmi povedal vtedajší prezident CEVu Andre Mayer vo Friedrichshafene… Držím Ti palce, pozdrav odo mňa všetkých.

Odpovedať

Dušan Hodoň pred 1 rokom

Dušan Hodoň

Dik, pozdravim

Odpovedať

Fedor Tiršel pred 1 rokom

Fedor Tiršel

Verím, že Štefanové proroctvo vyjde a uvidéme ťa Dušan aj v záverečných bojoch v Krakove. Nie je to tak ďaleko, a ak to bude čo i len trošku možné, prídeme ťa dozaista viacerí podporiť aj osobne!

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 1 rokom

Juraj Mokrý

Ahoj, Dušan, vďaka za reprezentáciu AVR a SVF v Európe a vo svete, nielen na tomto turnaji, ale za celé tie roky. Zápasy, o ktorých si myslíme, že sa nám nevydarli, vždy boli a budú. Ale je dôležité, že si to ako rozhodcovia dokážeme priznať, uvedomiť a poučiť sa z toho do budúcnosti, práve to nás posúva ďalej. Úspešne dobojuj a ešte raz vďaka!!!

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: