Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Dušan Hodoň vo finále Europskej ligy žien vo Varne - doplnený report

21. júl 2013

Dušan Hodoň sa dnes predstaví ako prvý rozhodca vo finálovom stretnutí Europskej ligy žien vo Varne medzi Nemeckom a Belgickom. „Dvojku“ mu bude robiť Holanďan Nederhoed.

V sobotu rozhodoval spolu s G. Kondakovom z Ukrajiny semifinále medzi Belgickom a Rumunskom. Štvrtým nominovaným rozhodcom bol Martin Hudík z Českej Republiky.

Report „ex post“

Ahoj.

Leteli sme spolu s Martinom, Genadijom, lekárom (to sme sa dozvedeli až na letisku vo Varne) a mal letieť aj Holanďan, ale tomu zrušili let z Amsterdamu.

Po prílete bolo cítiť, že všetko je podriadené WL mužov a náš turnaj je len v „závese“. Večer technická porada a hurá na zápas mužov. Bol celkom zaujímavý (výsledky už sú dávno známe - Bulhari postúpili do Argentíny) a potom na večeru mimo hotela s Iľjom - všetkých pozdravuje. Ráno po raňajkách meeting, nominácie na stretnutia a hurá do zdravotného strediska na lekársku prehliadku, dokonca aj rozhodcovia WL. Domáci lekár nerozumel nič, ani sestrička, tak mal Poliak dosť roboty. Výsledky nič moc (okrem Turka a Holanďana, ktorý prišiel nad ránom), aj Martin bol tak na hrane, a my ostatní „nad limitom“. Neviem aké výsledky napísal Poliak, ale bolo divne a nelogické, že merali aj Genadija a Holanďana z WL, nakoľko tohto roku končia...

Ledva sme stihli obed a už sme utekali do haly, hralo sa o 14.00. BEL - ROM Genadij a ja, hladké 3-0 a vcelku bez chýb. O 17.00 BUL - GER, rozhodovali Holanďan a Martin. Trochu necitlivo posudzovaná čistota len na strane domácich, čo sa im moc nepáčilo. Počítali, že vyhrajú a skončilo to 0-3. Prekvapenie na úkor domácich.

Potom zápas WL a večera. Oslava postupu mužov, my stále v úzadí. Večer „spoločenský UKR-CZ-SVK večer“, Holanďan sa separoval. Ráno meeting, hodnotenie od Jana Reka - my bez väčších problémov, Genadij trochu komunikácia... Druhý zápas nezvládnutý úplne podľa predstáv, jednostranné posudzovanie čistoty, slabá komunikácia s druhým a okolím, Martin sa pri tom zviezol.

Nominácie na deň: BUL - ROM  Martin s Genadijom - hladké 3-0, BEL - GER ja s Holanďanom. Trochu obavy, čo bude, keď som ho videl prvý deň. Zápas 2-3, problémy s druhým, GER požiadali po 2. sete o výmenu libera (zranila sa), čo som povolil, zavolal som si druhého a požiadal ho, aby dohliadol na zápis do zápisu. Povedal, že je všetko OK, tak sme pokračovali. V tretine setu chcel delegát zastaviť stretnutie, lebo výmena samozrejme nebola poznačená v zápise... Jano to uhral, pokračovali sme a dopísali dodatočne. Neukázal mi ani jedny (klamem, jedny áno) teče...

Belgičanky si to prehrali samé, začali lepšie, ale zľakli sa víťazstva a prepustili aktivitu Nemkám. Striedali sa po sete (ženy) a v piatom si už Nemky nenechali šancu ujsť. Hodnotenie (aj od trénerov) veľmi dobré, poďakovali za kvalitný výkon.

Večera, posedenie, spánok, raňajky, kúpanie v mori, obed a odchod na letisko. Asi toľko v skratke o finále EL žien vo Varne.

Všetci pozdravujú všetkých.

Dušan

Fotogaléria

OBRÁZOK: 1016252_600779743287020_1068096820_n.jpg OBRÁZOK: 200039_KBA_8896.JPG

Komentáre

Danica pred 5 rokmi

Danica

Dusko, blahozelam k nominacii, a drzim palce… :)

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 5 rokmi

Juraj Mokrý

Dušan, paráda, nemali ste to vo finále ľahké a za Peťom v ničom nezaostávaš, finálový päťseťáčik musel stáť za to… Tešíme sa na podrobnejší report :-)

Odpovedať

Danica pred 5 rokmi

 Danica

…pekne pekne… nasi rozhodcovia si tusim hojne uzivaju 5setakov :))) vzhuru k vysinam :))) blahozelam, Dusko… dakujeme pekne za reprezentaciu a dobry zapas :)))

Odpovedať

Igor Porvazník pred 5 rokmi

Igor Porvazník

Skvelé Dušan. Darmo, finále pískajú len špičky. Tak už nám o tom niečo viac napíš ;)

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: