Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Dušan Hodoň z Majstrovstiev Európy mužov

12. október 2015

V dňoch 9.-18. októbra sa v Taliansku a Bulharsku konajú Majstrovstvá Európy mužov. Okrem nášho reprezentačného výberu, ktorý hrá základnú skupinu v Taliansku, zastupuje slovenský volejbal aj jeden z našich najskúsenejších medzinárodných rozhodcov - Dušan Hodoň. Jeho priebežné postrehy uvádzame nižšie a držíme palce!

Žiaľ, už pred šampionátom sa rozhodlo, že Dušan zotrvá na ňom len počas úvodných skupín, preto jeho pôsobenie trvalo len počas prvých troch hracích dní vo Varne. Nakoniec však rozhodoval až stretnutia: POL-BEL (3-0) ako prvý rozhodca, BLR-BEL (0-3) ako druhý rozhodca a BEL-SLO (3-1) ako prvý rozhodca.

10.10.2015

Ahoj z upršanej Varny.

Po troch veľmi dlhých, možno zbytočných dňoch v Miláne sme sa presunuli do Varny. V Miláne sme mali teóriu /rozoberali sme testy, zápis, challenge, protokol, ......../ a mala byť prax, ale v hale nič nefungovalo a nič nebolo pripravené...

To isté, len v Bulharskom prevedení sme zažili tu. Ešte v deň zápasu na kontrole haly skoro nič nefungovalo. Na zápasy sa to, na šťastie, podarilo spojazdniť. Ale nie všetci tréneri už niekedy pracovali s tabletmi /čo je tu ako samozrejmosť na postavenie, striedanie, oddychové časy a challenge..../ a preto vznikali rôzne situácie.

Prvý zápas SLO - BLR rozhodovali Láslo /HUN/ s Sonjou /MNG/ v podstate bez problémov /až na tablety/

Druhý POL - BEL ja s Andrejom /RUS/. Myslím, že sme neurobili vážnu chybu, samozrejme až na problémy s tabletmi.... Dal som dve zdržiavania za zlé striedania, iné čísla v tablete ako reálne pri striedaní, dlho sme čakali na challenge - raz zmenil čiarového, raz sme nevideli malý teč, ktorý bol.

Môžem povedať, že to všetko veľmi zdržuje a nepridáva na priebehu stretnutia....

Ináč, ako som písal, stále tu prší, tak väčšinu času trávime na hoteli a v hale.

Za chvíľu máme meeting, ideme rozobrať včerajšie zápasy a dostaneme nomináciu na dnes.

Pekný deň doma

Dušan

Fotogaléria

OBRÁZOK: ME_Hodon_2015_03.jpg OBRÁZOK: ME_Hodon_2015_04.jpg OBRÁZOK: ME_Hodon_2015_05.jpg OBRÁZOK: ME_Hodon_2015_06.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_2015_07.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_2015_08.jpg OBRÁZOK: Hodon_ME_2015_09.jpg

Komentáre

jozef ugróczy pred 3 rokmi

 jozef ugróczy

Dušan pozdravujem ťa a teším sa, že ľavou zadnou zvládaš aj volejbalové rozhodcovské povinnosti na ME. Jozef Ugróczy

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: