Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


ME junioriek v Nitre a Györi

2. september 2016

V dňoch 27.8.-4.9.2016 sa v mestách Nitra a Györ konajú Majstrovstvá Európy junioriek. Kým súboje v skupinách sa odohrávajú v dvoch mestách - na Slovensku a v Maďarsku, finálovú časť bude cez víkend 3. a 4. septembra hostiť hala na Klokočine v Nitre.

Zastúpenie na ME má aj slovenské rozhodcovské hnutie - ako medzinárodná rozhodkyňa bola nominovaná Jana Niklová, ktorá pôsobí počas prvej časti v Györi a ostáva aj na finále. V Nitre nás reprezentuje v pozícii rozhodcovského manažéra Igor Porvazník a samozrejme celý rad čiarových rozhodcov a zapisovateľov. Držme im palce!

Nižšie nájdete informácie z prvej ruky - od Janky a Igora - snáď tento príspevok obohatia nielen svojimi dojmami, ale aj nejakými fotografiami.

 

Jana Niklová

Finálový turnaj sa rozbehol a po troch hracích dňoch nás včera čakal deň voľna. Začiatok bol povedzme rozpačitý, lebo po stredajšom príchode priamo do dejiska turnaja v maďarskom Gyori sa potom, ako nové vedenie CEV zrušilo mítingy, viac-menej nič nedialo. Akurát kontrola haly a zdravotná prehliadka. Takže sme si piatkové popoludnie vyplnili prehliadkou mesta.

Počas turnaja používame tablety a head-sety, ktoré mali byť pre nás pomôckou, ale vzhľadom na pretrvávajúce problémy s technikou, boli prvé dni pre nás skôr príťažou ako pomôckou. A keďže ani družstvá nemali skúsenosti s používaním tabletov, vypočuli sme si protesty zo strany trénerov. Museli sme sa s tým popasovať my aj oni.

Prvý hrací deň dostali vo všetkých zápasoch dôveru ženy ako prvé rozhodkyne. Spolu s bulharkým kolegom nás čakal až ten posledný a po popoludní strávenom čakaním v hale, kde bolo skoro 30° C, to bolo veru náročné dostať sa do správneho rytmu. Spokojná som rozhodne nebola, ale po štyroch mesiacoch bez pískania sa to dalo čakať. Takže deň voľna vo forme rezervného rozdhodcu mi padol vhod. Úloha druhého rozhodcu nasledujúci hrací deň preto nebola prekvapením, otázkou len bolo, ktorý zápas a s kým. Nakoniec to bol zápas domáceho Maďarska s Bieloruskom. Snažila som sa, čo najviac z toho, čo nám bolo vytknuté dostať do praxe, ale nie všetko sa darilo tak, ako by som chcela.

Počas voľného dňa domáci organizátori pripravili výlet do blízkeho kláštora a vinice, spolu s ochutnávkou miestneho vína. Zúčastili sa ho aj team manažéri družstiev, takže bolo fajn porozprávať sa s nimi v uvoľnenej atmosfére, nie pod tlakom jednotlivých zápasov.

Dnes sme pokračovali predposledným hracím dňom v skupine, zopakovala som si dvojičku z prvého hracieho dňa s Lyubom Sirakovom v zápase HUN-RUS.

Zaujímavá situácia vznikla v poslednom zápase medzi ITA-GER na konci druhého setu, kedy čiarový rohodca najprv ukázal aut, jednotka ho akceptovala a následne sa správne opravil a ukázal teč. Prvá rozhodkyňa nemala šancu tento teč vidieť, lebo hráčka bola otočená chrbtom. Samozrejme protesty zo strany Talianska, ale Marika (BEL) si zavolala čiarového a na základe jeho info, zmenila svoje rozhodnutie.

Predpokladala som, že aspoň jeden zápas bude v čisto ženskej réžii, ale nestalo a v našej skupine sa už ani nestane, keďže po večeri sme dostali nominácie na posledný hrací deň, po ktorom polovica kolegov odchádza domov a polovica z nás sa presúva na záverečné zápasy turnaja do Nitry.

Fotogaléria

OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-01.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-02.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-03.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-04.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-05.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-06.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-07.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-08.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-09.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-10.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-11.jpg OBRÁZOK: me_jun_nitre_2016-12.jpg

Komentáre

Juraj Mokrý pred 2 rokmi

Juraj Mokrý

Blahoželám Janke k nominácii na finálové stretnutie a ďakujem jej, Igorovi ako aj všetkým čiarovým rozhodcom a zapisovateľom za veľmi úspešnú reprezentáciu slovenského rozhodcovského hnutia a AVR.

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: