Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Nové pravidlá volejbalu a plážového volejbalu - posudzovanie prihrávky podania prstami ostáva po starom!

22. apríl 2013

Správna rada FIVB na svojom aprílovom zasadnutí akceptovala pripomienky z viacerých komisií k schválenej úprave prihrávky podania vrchným odbitím prstami a vypustila toto pravidlo (9.2.4) z pravidiel platných od 1.1.2013 a účinných v európskych a našich súťažiach od 1.5.2013.

Takto upravené znenie pravidiel (anglická verzia) bolo zverejnené dňa 22.4.2013 na stránke FIVB. Po bližšom preštudovaní celého aktualizovaného znenia pravidiel bude v krátkom čase upravené aj slovenské znenie pravidiel volejbalu.


FIVB zverejnila na svojej stránke nové znenie pravidiel volejbalu a plážového volejbalu na najbližšie štyri roky (2013-2016). Viaceré ich úpravy boli schválené na septembrovom 33. kongrese FIVB v Anahaime (USA). Nájsť ich môžete kliknutím sem.


Nové pravidlá budú účinné v súťažiach riadených CEV a SVF od 1.5.2013. Ich preklad (dokument so zvýraznenými zmenami ako aj "čisté" nové znenie pravidiel) nájdete v časti Pravidlá (Na stiahnutie).

Súbory na stiahnutie

Komentáre

Danica Viktorini-Lisa pred 6 rokmi

 Danica Viktorini-Lisa

super, dakujeme pekne, Juraj :)

Odpovedať

Aage Christensen pred 6 rokmi

 Aage Christensen

Hi Juraj

Do You have any official information about the date for using the new rules in CEV?

Best regards Aage

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Hi, Aage, based on information from our president, Mr. Lubor Halanda, the decision of CEV Board of Administrtion about using the new rules is from 1st of May this year in all CEV competitions. Best regards, Juraj

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 5 rokmi

Juraj Mokrý

Na základe zatiaľ neoficiálnych informácií, ktoré by mali byť už čoskoro potvrdené (aj z dôvodu blížiaceho sa začiatku účinnosti nových pravidiel volejbalu), Správna rada FIVB odložila účinnosť pravidla 9.2.4 a táto zmena bude najskôr dôkladnejšie otestovaná. I naďalej by sa preto malo posudzovať prvé odbitie po podaní súpera vrchným odbitím prstami rovnako ako doteraz, t.j. lopta sa môže dotknúť rôznych častí tela po sebe s podmienkou, že dotyky sú súčasťou jednej akcie (9.2.3.2).

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: