Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Opustil nás Dušan 'Dido' Dovičovič starší

27. február 2017

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že dňa 26. februára nás navždy opustil náš priateľ, bývalý medzinárodný a do posledných chvíľ aktívny rozhodca Dušan Dovičovič starší.

Dušan začal svoju rozhodcovskú kariéru v roku 1975 a postupne sa veľmi rýchlo prepracoval až do bývalej federálnej česko-slovenskej extraligy, v ktorej rozhodoval od roku 1982. Svoj rozhodcovský medzinárodný kurz absolvoval v Poľsku v roku 1990 a o rok na to bol menovaný za medzinárodného rozhodcu. Z najvýznamnejších volejbalových podujatí, na ktorých sa ako rozhodca zúčastnil spomenieme aspoň Svetovú univerziádu v Izmire v roku 2005, ale predovšetkým jeho účasť, ako rozhodcu volejbalu telesne postihnutých, na majstrovstvách sveta v Kambodži a na Paralympiáde v Atlante 1996.

Počas svojej kariéry viedol tisíce volejbalových stretnutí a vďaka svojej osobnosti, prehľadu a objektivite si získal rešpekt u mnohých hráčov, trénerov a funkcionárov na Slovensku i v zahraničí. Aktívne pôsobil vo volejbale aj funkcionársky – dlhšie obdobie pracoval v komisii rozhodcov a po vzniku Asociácie volejbalových rozhodcov aj v jeho prezídiu a po viacero volebných období ako člen a predseda Dozornej rady Asociácie.

Navždy si však budeme Dušana pamätať ako príjemného, neskutočne vtipného, priateľského človeka, ktorý bol vždy ku všetkým otvorený a ochotný dobrou radou a svojimi životnými skúsenosťami pomôcť mladším kolegom rozhodcom. Žil svoj život naplno a svoj nákazlivý životný optimizmus ponúkal ako návod všetkým svojim blízkym a priateľom.

Práve tak si Ťa budeme pamätať, Dido. Budeš nám chýbať.

Česť Tvojej pamiatke

Posledná rozlúčka s naším kolegom a kamarátom sa uskutoční v utorok 7. marca 2017 v Bratislavskom krematóriu.

Komentáre

Alexandra Janoušková pred 2 rokmi

 Alexandra Janoušková

Prosím, ak vám rodina povie miesto a čas poslednej rozlúčky a bude súhlasiť, zverejnite ho.

Odpovedať

Dušan Hodoň pred 2 rokmi

 Dušan Hodoň

Úprimnú sústrasť celej rodine. Dido, prežili sme spolu veľa krásneho. Budeš chýbať. Odpočívaj v pokoji.

Odpovedať

Zdenko Fatrdla pred 2 rokmi

 Zdenko Fatrdla

Doplňujem informáciu : Posledná rozlúčka s Didom bude v utorok 7.3.2017 o 12:30 hod. v Bratislavskom krematóriu. ZF

Odpovedať

Lýdia Pustaiová-Koribaňová pred 2 rokmi

 Lýdia Pustaiová-Koribaňová

Úprimnú sústrasť rodine a všetkým príbuzným .....bol jedným z nás …

Odpovedať

Gorila pred 2 rokmi

 Gorila

Dido, vyrastali sme v jednej bráne naproti Steinu, Pani učiteľka Sotáková nás bila po prstoch trstenicou na hodinách klavíra v ĽŠU na centrálku, Nastupoval som na Tvoje miesto na MV ČSZTV. Niečo sme tiež spolu odohrali, niečo odpískali a tiež niečo pojedli a popili a nielen tvoja divinová klobása a britké žartíky ostávajú vo mne navždy:§)) Bol si veľký človek s veľkým Č a budeš chýbať nielen mne, ale aj celej mojej rodine. Sústrasť všetkým, ktorí si Ťa zaslúžili. RIP Jano G s rodinou

Odpovedať

Pavol Adamec pred 2 rokmi

 Pavol Adamec

Na Dida budem vzdy spominat ako na kamarata a priatela…s nim späte priatelske stretnutia boli plne humoru a takeho si ho chcem uchovat navzdy v srdci…urcite sa v nebicku stretne aj s Berom…my vieme o koho ide… uprimnu sustrast celej rodine Palo A. s rodinou

Odpovedať

Danica pred 2 rokmi

 Danica

:(((((

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: