Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Opustil nás Miroslav Žiak / * 7.1.1945 - † 22.2.2014 /

24. február 2014

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v sobotu 22.2.2014 večer nás po nerovnom boji s chorobou navždy opustil náš bývalý kolega, medzinárodný rozhodca Miroslav Žiak z Nitry.

Miro patril k silnej skupine nitrianskych rozhodcov, ktorej zakladateľom bol jeho otec František. Od sezóny 1972/1973 až do sezóny 1986/1987 pôsobil vo federálnej extralige - Majstrovstvách ČSSR. V sezóne 1980/1981 bol na základe hodnotení inštruktorov aj družstiev vyhlásený za najlepšieho rozhodcu.

Na medzinárodnú scénu vstúpil spoločne s ďalším nitranom - Jaroslavom Depešom st. po úspešnom absolvovaní medzinárodného kurzu kandidátov na medzinárodných rozhodcov, ktorý sa konal v roku 1975 vo Vyšných Hágoch počas Medzinárodného volejbalového turnaja O pohár SNP. Spolu boli v roku 1976 počas olympiády v Montreale menovaní za medzinárodných rozhodcov.

Po skončení aktívnej rozhodcovskej kariéry pracoval krátko aj ako technický delegát v najvyšších slovenských súťažiach.

Posledná rozlúčka so zosnulým Mirkom bude v stredu 26.2.2014 o 15. hodine v Bábe, kde Mirko dlhé roky pôsobil ako riaditeľ miestnej základnej školy. Ešte pred tým, o 14 hodine sa uskutoční v miestnom kostole zádušná omša za našeho zosnulého priateľa.

Česť Tvojej pamiatke !

Komentáre

Jozef Sklenár pred 5 rokmi

 Jozef Sklenár

Všetkým pozostalým vyjadrujem svoju sústrasť, Miro bol aj môj dobrý kamarát. Mám s ním z minulosti veľa spoločných zážitkov nielen z rozhodovania, ale aj zo vzájomných stretnutí ešte z čias, kým som bol Nitranom. Odprevaďte ho pekne aj za mňa. Žiaľ, nemôžem sa zúčastniť rozlúčky s ním. Jozef Sklenár, pre kamarátov Jofo.

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: