Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


V piatok 11. marca sme sa rozlúčili s Dr. Holvayom

14. marec 2016

FIVB aj CEV priniesli na konci februára zlé správy - vo veku 97 rokov zomrela legenda volejbalu a rozhodcovského hnutia na svete - Dr. Endre Holvay.

Dr. Endré Holvay sa považoval za jedného zo zakladateľov tohto športu v Európe. Opakovane pôsobil ako prezident Maďarskej volejbalovej federácie, vyše 50 rokov pôsobil na čele medzinárodnej rozhodcovskej komisie FIVB, dvakrát bol zvolený aj za viceprezidenta FIVB. Bol šéfom rozhodcovskej komisie na prvých desiatich Olympijských hrách - od ich prvého oficiálneho zaradenia volejbalu do programu OH (Tokio, 1964) až po OH v Sydney (2000).

Okrem toho formoval ako hlavný lektor medzinárodných kurzov niekoľko generácií medzinárodných rozhodcov, vrátane tých slovenských. Aj preto sa zástupcovia AVR (Štefan Hank, Igor Porvazník a Juraj Mokrý) boli v piatok 11.3.2016 v mene celého volejbalového rozhodcovského hnutia na Slovensku s Dr. Endrém Holvayom posledný krát rozlúčiť na Budínskom cintoríne Farkasreti Nemeto.

Odpočívajte v pokoji!

 

Viac informácií: FIVB, CEV, MVZ

Zdroj Fotiek: www.hunvolley.hu

Súbory na stiahnutie

Fotogaléria

OBRÁZOK: Funeral_Holvay.jpg OBRÁZOK: Dr_Endre_Holvay.jpg

Komentáre

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: