Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


V Sofii sa uskutočnil seminár Európskej komisie rozhodcov

18. máj 2015

V dňoch 15.-17. mája sa v Sofii konal seminár Európskej komisie rozhodcov (ERC). Toto podujatie organizuje CEV každé dva roky a schádzajú sa na ňom pravidelne členovia ERC, rozhodcovskí delegáti a zástupcovia národných komisií rozhodcov. Slovensko tento rok zastupovali naši dvaja rozhodcovskí delegáti Peter Bajči a Štefan Hank a za metodický úsek AVR vycestoval Juraj Mokrý.

Tohtoročný seminár bol zameraný na vysvetlenie pozadia posledných zmien pravidiel a snahu o zjednotenie ich výkladu, oboznámenie o rôznych oblastiach práce ERC a veľká časť bola venovaná psychologickým aspektom s dôrazom na komunikáciu a spôsob vzdelávania rozhodcov. V nedeľu sa diskutovalo o spôsobe hodnotenia rozhodcov a odporúčaniach na správnu pozápasovú analýzu.

Bližšie informácie je možné nájsť priamo na stránke CEV a v priebehu krátkeho času bude pripravená podrobnejšia správa o seminári.

V prílohe zároveň nájdete preklad najdôležitejších zmien pravidiel, ktoré schválil kongres FIVB vlani na svojom zasadnutí v Taliansku, a ktoré sú v rámci CEV účinné od 1. mája 2015. Kompletné aktuálne znenie pravidiel bude doplnené na stránke AVR v priebehu najbližších dní.

Súbory na stiahnutie

Fotogaléria

OBRÁZOK: ERC_seminar_Sofia_2015_01.JPG OBRÁZOK: ERC_seminar_Sofia_2015_02.jpg

Komentáre

Zatiaľ nikto komentár nepridal – buď prvý.

Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: