Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaRiešené situácieNezrovnalosti na supiske

Viktor Kováčik pred 12 rokmi

Viktor Kováčik
Nezrovnalosti na supiske

Ahojte kolegovia.V nedelu som piskal stretnutia 1 ligy muzov Hlinik nad Hronom vs UNIZA Zilina kde som zistil nezrovnalost na supiske s cislom preukazu trenera. Samozrejme ze som druzstvo na to upozornil a oni boli dost prekvapeny ze uz je to 4 kolo a este si to nikto nevsimol. preto by som vas chcel upozornit mozno hlavne tych mladsich kolegov aby ste si na to davali pozor.

Odpovedať

Táňa Vestenická pred 12 rokmi

Táňa Vestenická

Že aký „starý“ kolega.

Odpovedať

Viktor Kováčik pred 12 rokmi

Viktor Kováčik

Táňa myslel som sluzobne mladsich :)

Odpovedať

Marián Kováčik pred 12 rokmi

Marián Kováčik

Ahojte kolegovia.Pred stretnutím v Nitre ma trošku zaskočil tréner Oravec,keď pred stretnutím mi oznámil,že mu nastúpia 2 liberá,ale každý bude mať iný dres,ktorý bude kontrastný s dresmi ostatných hráčov.Priznám sa,že som ostal zaskočený a premietal som si pravidlá o liberovi a nemohol som si vybaviť ani za svet nejaký predpis o rovnakom oblečení liberov.Bol by som ich pustil hrať.Našťastie to Oravec nespravil.Potom som si pozrel pravidlo o liberovi a zistil som,že naše pravidlá nepočítajú s takouto skutočnosťou.Pre svetové súťaže je klauzula o rovnakom oblečení oboch liberov.Alebo sa mýlim? Marián Kováčik

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Juraj Mokrý pred 12 rokmi

Juraj Mokrý

Ahoj, Marián, ako uvádzaš, nikde v pravidlách (ani v anglickej verzii) ani v ďalších oficiálnych dokumentoch FIVB (guidelines and instructions) sa takáto povinnosť neuvádza. Bližšie špecifikované, že majú mať obaja liberovia rovnaký dres (s odlišným číslom), býva zverejnené v dokumentoch pre príslušnú súťaž. Z tohto dôvodu budeme pre budúci súťažný ročník žiadať, aby to bolo zapracované do vykonávacích pokynov všetkých súťaží. Resp. je možné, že takéto spresnenie zverejní riadiaci súťaže aj na základe Tvojho podnetu v najbližšej úradnej správe. Ak teda v súčasnosti nastúpia liberovia jedného družstva v odlišných dresoch (pričom však musia byť oba riadne očíslované a kontrastné k dresom ostatných hráčov), mali by sme to ako rozhodcovia povoliť (osobne by som to dokonca privítal, keďže sa ľahšie sledujú výmeny libera za libera, ale z pohľadu diváka by to už asi bolo príliš veľa farieb). Zároveň sem uvádzam jedno upozornenie – v prípade, že družstvo nastupuje s dvomi liberami, je potrebné, aby tréner pri podpise zápisu pred stretnutím určil aktívneho (hrajúceho) libera a ten musí byť v zápise o stretnutí uvedený ako prvý (a tiež bude predstavený hlásateľom). Pri spoločnom nástupe družstiev s rozhodcami pred stretnutím stojí aktívny (hrajúci) libero hneď vedľa kapitána družstva a druhý libero ako posledný. Pozdravujem, Juraj

Odpovedať

Hlavné menu: