Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaRiešené situácieOstrava - Liberec (česká extraliga)

Lukáš Navrátil pred 11 rokmi

 Lukáš Navrátil
Ostrava - Liberec (česká extraliga)

Ahoj,

včera jsem se byl podívat na utkání Ostrava – Liberec (semifinále playoff mužů). Zarazila mě tam jedna situace, jedná se o první balon ve druhém setu.

http://volejbal.tvcom.cz/…-Liberec.htm

Zde je video, čas 33:00.

Hráč Ostravy (modrá) smečuje a dostává desku. Vykrývá se ramenem nebo hlavou a míč letí do volné zony soupeře, libero to vrací na svou stranu, další hráč to hraje ještě k sobě do pole a až následně to hraje další hráč přes. Podle mě 4 dotyky. K mému údivu se nikdo nediví, nikdo se nehádá. Navíc utkání píská mezinárodní rozhodčí Milan Labašta a ten určitě ví, co dělá. Chtěl bych se zeptat, co mi tady uniká. Pravděpodobně považoval vykrytí za blok. Což se mi tady moc nezdá.

Jak byste to posoudili vy?

Odpovedať

Fedor Tiršel pred 11 rokmi

Fedor Tiršel

Lukas,

z videa to nie je moc dobre vidiet… ale povedal by som, ze tam nebol prvy dotyk utociaceho ostravskeho hraca. Lopta sa do volnej zony dostala od ruk blokarov, nasledovali dve korektne odbitia a tretie smerovalo do pola supera. Vsetko v poriadku.

Odpovedať

Lukáš Navrátil pred 11 rokmi

Lukáš Navrátil

Ahoj,

nevím ovšem, jak by se od ruk blokařů dostal míč tam, kam se dostal, a už vůbec nevím, proč by ho v tom případě libero Ostravy chytalo? Míč se vážně odrazil od smečujícího hráče (od ramene nebo od hlavy).

Odpovedať

Fedor Tiršel pred 11 rokmi

Fedor Tiršel

V tom pripade nastala asi naozaj chyba – 4 odbitia. Nechce sa mi verit, ze by sa ten odraz od bloku do utociaceho hraca dal povazovat za blok, resp. z video zaberu nie je vidno, ci bol utociaci hrac v momente dotyku aspon ciastocne nad urovnou hornej pasky. Zapeklite ;).

Odpovedať

Marek Szász pred 11 rokmi

Marek Szász

Podľa pravidiel je blokovanie je činnosť hráčov v tesnej blízkosti siete a nad úrovňou siete s cieľom narušiť dráhu letu lopty, ktorá smeruje zo súperovho poľa, bez ohľadu na to, v akej výške sa dotknú lopty. Iba prední hráči môžu uskutočniť blok, ale v momente dotyku s loptou musí byť aspoň časť ich tela nad horným okrajom siete, čomu by aj video odpovedalo..... Ťažko posúdiť z tohto pohľadu videa… Ale podľa mňa hráč mohol byť aspoň časťou tela nad úrovňou pásky…

Odpovedať

boris pred 11 rokmi

boris

ako napisal marek, s blokom plne suhlasim mohlo to byt tak ze nejaka cast bola nad urovnou pasky co je vysoko pravdepodobne. odrazena lopta ak len castou leti ponad antenku uz leti mimo zonu preletu. takze vsetky nasledne odbitia boli spravne.

Odpovedať

Janko Hraško pred 11 rokmi

 Janko Hraško

…hmm, a navyše sa lopta dostala vnútorným preletom do voľnej zóny súpera kde ju hral libero… čiže ďalšie porušenia pravidiel páni rozhodcovia… to si tiež nikto nevšimol?

Odpovedať

Adam Lipt pred 10 rokmi

 Adam Lipt

Dobrý deň všetkým, mňa zaujíma ale ešte jedna vec v tejto situácii. Je možné, aby sa lopta od modrého hráča na sieti v takomto prípade odrazila a letela do volnej zóny súpera poza anténku? Neletela v tomto prípade lopta vnútorným preletom a teda libero ju už nemohol vrátiť späť do hry… ? Ak to bolo poza anténku, tak potom chápem dotyk smečiara ako blok (aspoň časťou ruky/tela bol nad úrovňou pásky v momente dotyku s loptou – je to teda blok) a tak potom regulérne nasledovali ďalšie tri odbytia. Ale bol prvý prelet lopty poza anténku???

Odpovedať

Marek Szász pred 10 rokmi

Marek Szász

No pozrel som si to niekoľko krát s krokovaním… Smečujúci hráč družstva ďalej od kamery zasmečoval do bloku a následne sa lopta odrazila od jeho hlavy (možno ramena) v momente kedy bol v blízkosti siete a s časťou tela bol nad úrovňou pásky (ruka, ktorou uskutočňoval útočný úder) a lopta pravdepodobne letela mimo priestora preletu. Potom nasledovali regulárne tri odbitia.....

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveď



Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.


Hlavné menu: