Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVoľná zónaFIVB Kongres 2012 - Anaheim 19-23.09.2012

Danica Viktorini-Lisa pred 6 rokmi

 Danica Viktorini-Lisa
FIVB Kongres 2012 - Anaheim 19-23.09.2012

zmeny: prezident FIVB: JUDr. Ary Graca BRA zmeny pravidiel: news from the FIVB Congress: changing the volleyball rules – as follows:

9.2 CHARACTERISTICS OF THE HIT

9.2.4 It is a fault, during the reception of service, to make a double contact or catch using an overhand finger action

21.1 MINOR MISCONDUCT

Minor misconduct offences are not subject to sactions. It is the first referee's duty to prevent the teams from approaching the sanctioning level.
This is done in two stages:
Stage 1: by issuing a verbal warning through the game captain;
Stage 2: by use of a YELLOW CARD to a team member or the the team through the game captain. This warning in not a sanction but a symbol that the team member (and by extension the team) has reached the sanctioning level for the match. It has no immediate consequences.

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Vďaka za pár noviniek, musíme počkať na oficiálne a najmä kompletné znenie všetkých schválených zmien pravidiel – hneď potom tu zverejníme ich preklad do slovenčiny. A musíme počkať aj na rozhodnutie orgánov SVF, odkedy tieto zmeny budú účinné v našich súťažiach (aj keď nič by nemalo brániť ich účinnosti hneď o 1.1.2013).

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveďMôžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Juraj Mokrý pred 6 rokmi

Juraj Mokrý

Ak je niekto nedočkavý a má záujem dozvedieť sa o schválených zmenách pravidiel kongresom v USA viac (zatiaľ len v anglickom jazyku), môže tak urobiť kliknutím na záznam z kongresu – je to síce v angličtine, hneď prvá prezentácia je prednesená prezidentom Komisie pravidiel FIVB A. Steelom a obsahuje prehľad hlavných úprav. Definitívny text však stále nie je k dispozícii (ani v anglickom jazyku)…

Odpovedať

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: