Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVýklad pravidielČiarový rozhodcovia

himavat pred 6 rokmi

 himavat
Čiarový rozhodcovia

Ahojte,

Ak lopta smeruje presne do rohu medzi postrannou a zadnou čiarou, no dopadne tesne vedľa postrannej čiary mimo ihriska a mimo čiary vymedzujúcej ihrisko (t.j. na dĺžku je lopta dobrá, na šírku je tesný aut). V prípade účasti štyroch čiarových rozhodcov na stretnutí sa chcem opýtať na postupnosť signalizácie a oprávnenosť/správnosť použitia signalizácie čiarových rozhodcov L1 a L4 (resp. L2 a L3) v nasledovných situáciách:

  1. ak ČR L1 a L 4 sa rozchádzajú v signalizácii (L4 – IN, L1 – OUT) – toto je jasné.
  2. ak ČR L1 nedokáže správne posúdiť situáciu a ČR L4 striktne posúdi iba svoju krátku čiaru (L4 – IN, L1 – X)

3a) ak ČR L1 nedokáže správne posúdiť situáciu a ČR L4 je presvedčený o aute a chce pomôcť ČR L1 (L4 – OUT, L1 – X), L4 rozhodne až keď vidí, že L1 nevie rozhodnúť (reakcia ČR L4 mešká 3 sekundy) 3b) ak ČR L1 nedokáže správne posúdiť situáciu a ČR L4 je presvedčený o aute a chce pomôcť ČR L1 (L4 – OUT, L1 – X), L4 rozhodne ihneď (reakcia okamžitá) 3c) ak ČR L1 a L 4 sa rozchádzajú v signalizácii, ČR L4 je presvedčený o aute a chce pomôcť ČR L1 (L4 – OUT, L1 – IN), L4 rozhodne ihneď (reakcia okamžitá)

  1. ČR L4 nepoužije dohovorenú signalizáciu, čaká na rozhodnutie ČR L1 (L4 – N/A)

Ďakujem veľmi pekne za výklad.

Odpovedať

Piffo pred 6 rokmi

Piffo

Ahoj,

ja teda uz par rokov nepiskam, ale pokyny od prveho rozhodcu pre ciarovych boli vzdy dost jasne:

  1. Kazdy je zodpovedny za svoju ciaru, netreba pomahat, pretoze mame urcite horsi vyhlad ako prislusny ciarovy. Samozrejme tece, dotyky stropu a podobne, to sa ukazuje vsade, kde to vidim.
  2. Treba rozhodnut a to co najskor. Signalizaciu „rozhodnutie nemozne“ pouzit len v pripadoch, ked je to ozaj nemozne, napriklad, ked ma zrazi hrac a podobne…
  3. Ak prvy rozhodca moje rozhodnutie zmeni, netrvat na nom :)

Neviem si predstavit, ze ak ciarovy vaha 3 sekundy, tak prvy vezme jeho rozhodnutie vazne. Do 3 sekund jednoducho rozhodne sam a hotovo.

Ak sa drzime tychto pokynov, stat sa mozu len situacie 1 a 2. 1 je jasna, v pripade 2 rozhodne prvy rozhodca na zaklade dostupnych informacii, cize pravdepodobne podla toho, ako videl situaciu na dlhej ciare on alebo druhy rozhodca.

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveďMôžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Banner: Counterpain
Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: