Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVýklad pravidielZadný hráč (nahrávač) pri blokovaní

Robo Smetana pred 5 rokmi

 Robo Smetana
Zadný hráč (nahrávač) pri blokovaní

Dobrý deň mal by som záujem ak by niekto vedel vysvetliť hranie zadného hráča nad sieťou. Zadný nahrávač zbieha zo zóny 1 napríklad ale prijem mu urobia nešťastne až ku súperovi z ktorého smečuje rovno blokár , nahrávač ntujitívne vie že je zadný ale nastavy ruky len na nadrazenie bez presahu ale nad sieť s túžbou nadraziť v tom okamihu rozhodca zapíska že zadny nahravač nemže hrať nad urovnou pasky. Pytam sa prečo ked v normalnom pripade ak zbieha zo zony jeden nahravac urobia mu prijem a nahrava vo vyskoku smeciarov a je nad urovnou pasky???

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveďMôžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

boris kovac pred 5 rokmi

 boris kovac

14.6.2 Hráč zadnej zóny alebo libero uskutoční blok, alebo sa zúčastňuje uskutočneného bloku. (14.1, 14.5, 19.3.1.3)

14.1.3 Uskutočnený blok Blok je uskutočnený vtedy, keď sa blokujúci hráč dotkne lopty. (obr. 7)

14.1.1 Blokovanie je činnosť hráčov v tesnej blízkosti siete a nad úrovňou siete s cieľom narušiť dráhu letu lopty, ktorá smeruje zo súperovho poľa, bez ohľadu na to, v akej výške sa dotknú lopty. Iba prední hráči môžu uskutočniť blok, ale v momente dotyku s loptou musí byť aspoň časť ich tela nad horným okrajom siete. (7.4.1.1)

a pri nahravke ak neporusil toto pravidla tak je to povolene: Hráč zadnej zóny môže uskutočniť útočný úder z prednej zóny, ak v momente dotyku lopty je lopta aspoň čiastočne pod úrovňou horného okraja siete. (1.4.1, 7.4.1.2, obr. 8)

obmedzenie na nahravku pravidla nepoznaju lebo s loptou nahravac hra na svojej strane a neuskutocnuju utocny uder.

Odpovedať

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: