Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


DiskusiaVýklad pravidielBLOKOVANIE PODANIA

Adam Lipt pred 5 rokmi

 Adam Lipt
BLOKOVANIE PODANIA

Je jasné že: Blokovanie súperovho podania je zakázané.

Avšak ako sa posudzuje ak predný hráč prijímajúceho družstva v blizkosti siete zahrá takúto loptu – zachytí podanie v blízkosti siete a nad úrovňou siete ale lopta zostane na strane prijímajúceho družstva, teda nevráti loptu podávajúcemu družstvu (neuskutočnený blok, alebo nedokončený…). Môžu hrať ďalej?

Odpovedať

MV pred 5 rokmi

MV

No podle mě je blok dokončený, když se blok dotkne míče – jestli přeletí k soupeři, nebo zůstane na straně blokujícího není rozhodující. Tzn. je to blok podání >> chyba.

Odpovedať

Juraj Mokrý pred 5 rokmi

Juraj Mokrý

Reakcia MV je v zmysle pravidiel správna – ak sa blokujúci hráč dotkne lopty letiacej z podania, ide o uskutočnený blok (pravidlo 14.1.3), bez ohľadu na to, kam od neho lopta letí – preto ide o chybu (pravidlo 14.5). Ak by však bola lopta nad úrovňou horného okraja siete ďalej od siete, t.j. by nešlo o blok, ale prvé odbitie, a lopta by ostala na strane prijímajúceho družstva, k chybe nedošlo. Naopak, ak by po takomto prvom odbití lopty z prednej zóny (dôležitá je poloha lopty, nie hráča), ktorá je celým objemom nad úrovňou horného okraja siete táto preletela na stranu súpera, ide o útočný úder, ktorý je podľa pravidiel zakázaný (pravidlo 13.3.4).

Odpovedať

Adam Lipt pred 5 rokmi

 Adam Lipt

OK, ďakujem za vysvetlenie. Blok podania je zakázaný, to je jasné. Ak by došlo k 1. dotyku ďalej od siete, napr. 2 m od siete a lopta by stále bola nad úrovňou siete a po tomto prvom dotyku by lopta prešla nazad ku súperovi ktorý podával, ani toto nie je dovolené ak som dobre pochopil. Čiže podla pravidla je rozhodujúce kde sa nachádza lopta, ak by ju hral aj zadný hráč ktorý sa odrazil spoza útočky ale lopta by bola v prednej zone nad okrajom siete má smolu… ale to sa asi bude ťažko posudzovať kde ta lopta bola v momente úderu ak by to bolo tesne nad čiarou, či…? Prajem pekný deň, a aby vás takéto situácie aké vymýšľam obchádzali :-)

Odpovedať

Odpoveď zrušiť odpoveďMôžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Banner: Counterpain
Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: