Asociácia volejbalových rozhodcov, Slovensko


Peter Höger na KMS junioriek v Srbsku

13. máj 2013

V druhom májovom týždni sa konajú po celej Európe kvalifikačné turnaje o postup na MS juniorov a junioriek. Na jednom z nich je aj slovenský medzinárodný rozhodca Peter Höger. Informácie z prvej ruky nájdete tu:


Ahojte, na Slovensko!

V utorok sa moja cesta začala o 2:30 z SL a o 5:00 letom z Košíc do Belgradu cez Viedeň. V Belgrade som bol o 7:30, kde ma čakal srbský kolega Dejan Rodič. Keďže samotný turnaj bude prebiehať v Subotici, čo je 180 km od Belgadu, strávil som celé dopoludnie v jednom z miestnych hotelov, pretože sme museli čakať ostatných rozhodcov a referee delegáta. O 15-tej sme vyrazili v zostave Peter SCHEFFER (NED, referee delegát), Eleni DANILIDOU (GRE), Veronika PAPADOPOL (ROU) a ja do Subotice. Cesta bola celkom rýchla, nakoľko sme šli po diaľnici. Na hoteli v Subotici sme boli o 17:15, kde došla busom aj Iska ZIDANIC (CRO).

O 22:00 sme mali technický meeting vedený Igorom DOLINSEKOM (SLO).

 

08. 05. 2013

Po raňajkách sme mali testy. Nasledoval meeting, kde nám Peter Scheffer povedal niekoľko poznámok, ako si to predstavuje on. Dostali sme delegáciu na dnešný deň. Budem rozhodovať ako 2R zápas FRA – DEN s 1R Iskra Zidanic. Ďalší zápas POR – SRB ako rezervný rozhodca. Máme chvíľu čas, kým bude obed a tak ideme trošku do ulíc.

Zatiaľ je všetko v poriadku, len vypadáva internet, nakoľko keď sa všetky hráčky pripoja na net, tak systém nestíha.

 

09. 05. 2013

Dobré ráno, chystám sa, že niečo napíšem a pošlem, ale problém s internetom pretrváva. Ak sa bude dať poslať, pošlem dodatočne. Poďme k včerajšiemu zápasu. Najskôr to vyzeralo, že zápas bude mať len 3 sety, keď Francúzsko prehrávalo 2:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že príde rázna zmena a hneď sme mali 5 setov a stav 3:2 pre FRA.

Druhý zápas 3:0 pre domáce srbky (POR-SRB). Príchod na hotel 22,30 a večera bola síce plánovaná na 23,00, realita bola 23,30.

Dnes krátky meeting, kde sme sa dozvedeli výsledky testov, hodnotenie zápasov a nominácie. Dnes ako 1R v zápase BEL – DEN, 2R bude Veronika.

Systém je asi taký, že kto píska v pozícií 1R, píska len jeden zápas a kto je 2R, robí v ten deň aj rezervu.

Návrat na hotel a na net sa nedá pripojiť. Výsledky dnešného dňa BEL – DEN 3:0, SRB – FRA 3:0. Moje pocity dobré, uvidíme hodnotenie.

 

11. 05. 2013

Snáď sa internet rozchodí. Nevedia nahodiť server, lebo stále vypadáva pre veľkú vyťaženosť. Po meetingu nás vzali na výlet do neďalekého mestečka Palič, ktoré má veľké jazero a ZOO. Tak sme mali o program postarané. Včerajšie delegácie:

DEN – POR   1 : 3 ako 2R s Veronikou a potom rezerva na zápase FRA – BEL, kde sa zrodil prekvapivý výsledok 3 : 1, všetci čakali opačný. Zápas SRB – BEL je považovaný za ten, v ktorom sa rozhodne, kto vyhrá skupinu. Po včerajšku to tak vôbec nemusí byť.

V mojom zápase sme mali menovanie nového libera po zranení. Prvá moja skúsenosť s týmto pravidlom. Inač nič zvláštne sa tam nedialo.

Dnes mali naše kolegyne „shopping day“. Je tu veľmi horúco na môj vkus, ale som sa prispôsobil.

Dnes idem pískať ako 1R už spomínaný zápas SRB – BEL s Iskrou. Teším sa. Tak držte palce, snáď sa to podarí aj poslať.

Posielam aj nejaké foto a nesmiem zabudnúť pozdraviť od Dajana Rodiča Igora Porvazníka (hospital brother) a Tutiho Juráčka.

 

12. 05. 2013

Dobré ráno!

Tak, ako sa predpokladalo, zápas SRB – BEL (3 : 1)bol veľmi vyrovnaný, hlavne  v 2. a 3. sete. Pískalo sa mi dobre, čiaroví rozhodcovia boli 100%-ní a spolupráca s Iskrou bola tiež výborná. Striedali sa veľmi pekné výmeny na obidvoch stranách. Radosť pískať aj také zápasy. S hodnotením zápasu som spokojný. Dosť mi prekáža teplota v hale, kde máme stále 29 – 30 stupňov. A v dlhých rukávoch je to dosť nepríjemné, keď sa všetko lepí. Samozrejme, dá sa to vydržať. Dnešné dopoludnie sme strávili v miestnej kaviarničke. A včerajší prvý zápas, kde som mal voľno bol výsledok POR – FRA (0 : 3). Francúzsko je už určite druhé.

Čo nás čaká dnes? Prvý zápas BEL – POR, tam som rezerva a potom DEN – SRB robím 2R s Veronikou. Držte palce. Po zápase bude oficiálna večera a ukončenie turnaja.

Ráno o 4,30 odchádzam z hotela a o 8,00 z Beogradu.

 

13. 05. 2013

Ahoj z Viedne,

Mám 3 hodiny času, tak aspoň dokončím moje účinkovanie v Subotici. Včerajšie zápasy, tak ako sa predpokladalo nepriniesli žiadne zmeny v konečnom účtovaní. Prvý zápas BEL – POR (3 : 0) a DEN – SRB (0 : 3), hoci srbky nastúpili v úplne inej zostave. Spočiatku to vyzeralo na trápenie. Nevedeli ani ako majú stáť na ihrisku, musel som im pisknúť 2x zlé postavenie a potom sa to rozbehlo.

Po návrate na hotel sme mali spoločnú záverečnú večeru. Tak sa náš pobyt Subotici skončil.

Konečné poradie:

1. Srbsko

2. Francúzsko

3. Belgicko

4. Portugalsko

5. Dánsko

 

Ak by som mal zhodnotiť celkové dojmy, bola to naozaj dobrá delegácia. Bolo o nás perfektne postarané a tých 5 dní zbehlo veľmi rýchlo. Subotica na mňa pôsobila pokojným dojmom, že by som tam ostal aj o 2 dni viac. J

Fotogaléria

OBRÁZOK: SudijeResize.jpg OBRÁZOK: KMS Hoger 2013.jpg OBRÁZOK: Hoger_KMS 2013 1.JPG OBRÁZOK: Hoger_KMS_2013 2.JPG OBRÁZOK: Hoger_SRB_KME.jpg

Komentáre

Danica pred 5 rokmi

Danica

Pozdravujem Petko, Teba aj kolegynky aj kolegov, drzim palce a tesim sa na dalsie reporty, uspesne rozhodovanie a dobre pocity po zapasoch (aj ako rezerva) :).

Odpovedať
Pridať zrušiť odpoveď


Môžete použiť Texy! syntax. HTML značky nie sú povolené. Príklad povolenej syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučno**, *kurzíva*, `code`. Vaše IP adresa bude zaznamenaná.

Návrat späť

Užívateľ

Zabudnuté heslo

Neprehliadnite

Facebook

Partneri

Logo: SVF Logo: MEVZA Logo: CEV Logo: FIVB Logo: volley-country Logo: Volejbal.sk

Staré stránky

Prejdite na staré stránky AVR.


Hlavné menu:
Vyhľadávanie: